Що робити при отруєнні їжею: перша допомога

Симптоми харчових отруєнь відомі всім: нудота, блювота, розлад шлунку, слабкість в м'язах, запаморочення. Але, на жаль, далеко не всі знають, що робити при отруєнні їжею. З нашої статті ви дізнаєтеся головні правила надання першої допомоги (собі або близькій людині) при отруєнні.

Що робити при отруєнні їжею: перша допомога

Не чекайте, поки стане зовсім погано, починайте діяти при перших проявах нездужання. Відкладіть усі справи, залишіться вдома хоч би на день.
Краще всього відразу очистити шлунок, викликавши блювоту. Перед цим хвилин за 15 добре випити активоване вугілля (1 таблетка на 10 кг ваги). Після блювоти можна випити слабкий розчин марганцівки, вона сприяє дезінфекції.
Існує кілька народних засобів боротьби з отруєннями:
  • Шкірку граната залити склянкою окропу, дати настоятися, і випити маленькими ковтками.
  • Поїсти рис або випити рисовий відвар (півсклянки рису відварити у трьох склянках води і випити цю воду).
  • Відвар з сушених груш або айви.
  • Солона вода (чайна ложка солі на склянку води) - пити маленькими ковтками.
  • Настій м'яти (одна чайна ложка листя м'яти на склянку гарячої води) - прекрасний засіб для позбавлення від блювоти і больових відчуттів, супроводжуючих отруєння. Крім того, м'ята має заспокійливий ефект.
Дотримуйтесь спокою, прикладіть змочений холодною водою рушник до скронь, лобу і шиї, відволікаючи себе від неприємних відчуттів за допомогою цікавого фільму чи книги, постарайтеся поспати.
Якщо протягом 3-4 годин після очищення шлунку ви не відчули ні найменшого полегшення - зверніться до лікаря. Не приймайте ліки самостійно, адже ви не знаєте точно причину отруєння. А прийомом неправильних ліків можна лише завдати ще більшої шкоди організму.
Якщо ті або інші ліки допомогли при схожих симптомах вашим близьким, друзям або порадникам з інтернету, це абсолютно не гарантує того, що дані ліки допоможуть і вам. Не слухайте нікого, окрім лікаря.
Всі описані в нашій статті дії ефективні тільки при легкому харчовому отруєнні. Але бувають і серйозніші випадки, зумовлені кишковими інфекціями. Зверніться до лікаря, якщо крім нудоти присутні наступні симптоми:
  • порушення дихання
  • м'язова слабкість
  • сильний пронос і зневоднення
  • висока температура
  • немає поліпшення протягом кількох днів
А також необхідна негайна допомога лікаря, якщо отруїлася дитина, літня людина чи вагітна жінка - для них домашнє лікування не припустимо!
Як харчуватися при харчовому отруєнні?
Що робити при отруєнні їжею, ми розібралися. Тепер потрібно з'ясувати, чим можна харчуватися, щоб дати організму відновитися. Слід зазначити, що голодувати в цей час не можна, навіть якщо ви зовсім не відчуваєте голоду. Пийте якомога більше води. Нехай вас зайвий раз вирве, ніж настане зневоднення.
У перший день отруєння категорично заборонені овочі, фрукти, тушковані і смажені страви, соки, молоко і молочні продукти. Багатьом при отруєнні радять пити молоко. Це в корені неправильно. Молоко корисно при отруєннях хімічними речовинами (вдиханням лаків, фарб і т.д.), але при отруєнні їжею його пити категорично не можна.
В ідеалі обмежтеся міцним, солодким, не дуже гарячим чорним чаєм з сухарями з білого хліба або сушками.
На наступний день можна поїсти круп'яну кашу на воді з невеликим додаванням цукру і солі. Важку їжу слід виключити як мінімум на тиждень, дотримуйтесь легку розвантажувальну дієту: варені овочі, бульйони, каші.
Очищаючі ванни - ще один засіб з тих, що треба робити при отруєнні їжею. Для цього використовуйте ефірні масла фенхеля або ялівцю, або лимонні скоринки з квітками ромашки. Помістіть скоринки і квітки в марлевий конверт і помістіть під струмінь гарячої води так, щоб вода текла через нього. Масла додаються безпосередньо у ванну.
Джерело інформації:що робити при отруєнні